снимка pixabay
За втора поредна година по повод Световния ден за борба с болестта на Алцхаймер, Асоциацията на студентите-медици в България - Варна организира обществена кампания, която ще се проведе тази неделя от 10 до 15 ч. на входа на Морската градина.
Под ръководството на проф. д-р Ара Капрелян и екипа на Първа клиника по Нервни болести към УМБАЛ “Света Марина” студенти от Медицински университет - Варна ще провеждат напълно безплатни за всички граждани невропсихологични тестове и консултации за когнитивна оценка.
Болестта на Алцхаймер е невродегенеративно заболяване, което води до постепенно увреждане на паметта, мисленето и поведението. Най-често засяга хора над 65 години, но може да се прояви и в по-ранна възраст. Основните симптоми са свързани със забравяне на скорошни събития, обърканост, трудности при общуване и извършване на ежедневни дейности. С напредване на заболяването се ограничава самостоятелността на болния, а това изисква постоянна грижа за него.
Студентите приканват всички, които имат желание, да проведат целия набор от когнитивни тестове и да научат повече за първите белези на деменцията и болестта на Алцхаймер, да заповядат на кампанията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 02/03, 05:30
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 02/03, 05:10
Спортът по телевизията в понеделник 2 март
Дата: 02/03, 05:00
Хороскоп за понеделник: Овен - умора, Близнаци - професионално преосмисляне, Дева - напрежение, Скорпион - страст, Водолей - финанси
Дата: 02/03, 04:40
Петролът може да поскъпне до 100 долара за барел
Дата: 02/03, 04:21