Клиент на Кауфланд: За по малко от 30 минути тази направи повече пари, отколкото аз за цял ден


12/09/2025, 21:57

Кадър Фб

Жители на Пловдив сигнализират за случаи на просене в големи търговски обекти, включително в супермаркети. Според някои свидетели, групи хора, включително млади и възрастни, някои от които с видими увреждания, се позиционират пред касите и получават пари от минувачите, предаде Пловдив 24.

Някои от гражданите изразяват недоволство и призовават за по-ясни правила относно просенето на обществени места.

"Румънци ca и са из целия Пловдив. 2-3 момичета на инвалидни колички, баща с дете, баба с дете и майка с дете. За по малко от 30 минути тази направи повече пари, отколкото аз за цял ден. Не им давайте пари. Вътре в магазина на касата на има кутия за деца", сигнализират граждани, които са видели въпросните просяци в обекта на веригата "Кауфланд" в район "Южен" в Пловдив.

От полицията и социалните служби напомнят, че просенето не е незаконно, но се следят случаи на принуда или измама. Гражданите се съветват да използват официални канали за подпомагане на хора в нужда.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30

На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40

На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия