Кадър Фб
Жители на Пловдив сигнализират за случаи на просене в големи търговски обекти, включително в супермаркети. Според някои свидетели, групи хора, включително млади и възрастни, някои от които с видими увреждания, се позиционират пред касите и получават пари от минувачите, предаде Пловдив 24.
Някои от гражданите изразяват недоволство и призовават за по-ясни правила относно просенето на обществени места.
"Румънци ca и са из целия Пловдив. 2-3 момичета на инвалидни колички, баща с дете, баба с дете и майка с дете. За по малко от 30 минути тази направи повече пари, отколкото аз за цял ден. Не им давайте пари. Вътре в магазина на касата на има кутия за деца", сигнализират граждани, които са видели въпросните просяци в обекта на веригата "Кауфланд" в район "Южен" в Пловдив.
От полицията и социалните служби напомнят, че просенето не е незаконно, но се следят случаи на принуда или измама. Гражданите се съветват да използват официални канали за подпомагане на хора в нужда.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за сряда: Телец - лични проекти; Рак - срещи; Дева - финанси; Стрелец - задачи; Водолей - семейство
Дата: 13/05, 04:30
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 04:10
На 13 май 1917 г. три овчарчета виждат обявлението на Света Дева Мария край Фатима
Дата: 13/05, 04:00
Рожден ден празнува Камен Воденичаров
Дата: 13/05, 03:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 02:50