Колата не минава ГТП с глоба, искат да отпадне


14/09/2025, 12:50

Булфото

На институцията на омбудсмана въобще не ѝ е мястото в домовата книга на служебните премиери, защото той е призван да защитава гражданите от нарушения на държавата и няма място като неин ръководител. Това заяви в "Денят започва с Георги Любенов" новоизбраният обществен защитник Велислава Делчева.

По повод работата си като обществен защитник заяви, че я подкрепя "един много сплотен колектив, който в последната година и половина, докато е нямало обществен защитник, си е вършил работата много добре" и няма нито една забавена жалба.

Срокът да се отговори на жалба на граждани е 3 месеца, поясни Велислава Делчева и даде примери за някои разрешени казуси: отменен фиш, пенсионер, който е чакал пенсията си повече от 7 месеца заради забавен ТЕЛК, сдружение, което е осъдило КЕВР и след намесата на омбудсмана е успяло да си вземе съдебните разноски.

"Други процедури изискват повече време - тези, които засягат законодателни инициативи", каза Делчева.


Приоритет за нея ще са измененията в Закона за движение по пътищата - обмисля дали да не атакува пред Конституционния съд промяната, че автомобилите няма да могат да минат през технически преглед, ако шофьорите не са платили всички глоби.

"Ако имате глоба, би трябвало да ви откажат технически преглед, което не е много редно, защото това са две различни неща. Налагането на глоба е административно наказание и не би трябвало да се свързва с техническия преглед", допълни тя.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Славчо Велков: Който си купува евтина сигурност, си купува ядове
Дата: 06/05, 21:34

Служители на пристанище в Гърция са обвинени в небрежност след корабокрушение
Дата: 06/05, 21:21

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 21:20

Дара промени песента за "Евровизия"
Дата: 06/05, 21:11

Ангел Найденов: "Прогресивна България" ще ускори модернизацията на армията
Дата: 06/05, 21:02

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия