Снимка: Пиксабей
13 села в община Елена от утре са на драстичен режим на водоподаване. В две от селата, които са на самия язовир "Йовковци", вода в чешмите ще има два дни в седмицата за по един час.
Новият воден режим се въвежда след значителното намаляване на нивата на местните водоизточници.
Въпреки че са до питейния язовир "Йовковци", еленските села Средни колиби и Раювци се захранват от местни кладенци и с новия режим вода в чешмите ще има само във вторник и петък от 10 до 11 ч.
Двете села се издържат от туризъм.
В село Крумчевци вода ще има в понеделник и четвъртък от 18 до 20 ч.
През ден вода ще се подава в село Попска от 17 до 20 ч. и в село Майско от 19 до 21 ч. Жителите на Майско отново се готвят за протести.
С ограничено водоподаване, макар и по-облекчено, са още селата Буйновци, Петковци, Попрусевци и няколко махали, които са със статут на улици в самия град Елена, предава БНР.
Въведени са забрани за ползване на питейната вода за напояване, пълнене на басейни и миене на автомобили.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Веласкес определи групата за дербито с Лудогорец
Дата: 09/05, 13:34
БАБХ ликвидира четири огнища на шарка край Пловдив
Дата: 09/05, 13:20
Предупреждение за сериозно понижение на температурите, дъжд и гръмотевици в близките дни
Дата: 09/05, 13:11
В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00
Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50