Булфото
През 2024 г. 6,4 на сто от хората в Европейския съюз са се сблъскали с тежки материални и социални лишения, отчита Евростат. Данните показват лек спад спрямо 2023 г., когато делът е бил 6,8 на сто.
Най-засегнати са били младите хора под 18 години – 7,9 на сто. Възрастовата група от 18 до 64 години е отчетена с дял от 6,4 на сто, а хората на 65 и повече години – с 5,1 на сто, предаде БТА.
При жените делът на тежките материални и социални лишения е бил по-висок, отколкото при мъжете – съответно 6,6 на сто спрямо 6,2 на сто. Тази тенденция се наблюдава във всички възрастови групи, с изключение на лицата под 18 години.
Начело сред страните с най-висок дял на хората, които се сблъскват с тежки материални и социални лишения, е Румъния (17,2 на сто), следвана от България (16,6 на сто) и Гърция (14 на сто).
За сметка на това най-нисък дял е регистриран в Словения (1,8 на сто), следвана от Хърватия (2 на сто) и Полша (2,3 на сто).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10
Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05
Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:03
НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01
“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59