Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Тв
Росен Желязков даде първо изявление, след като вотът на недоверие към кабинета бе отхвърлен. Премиерът каза, че се е получил дебат и това е смисъла на парламентарния контрол, да има дебат в залата, и парламентът да осъществява своите конституционни обоснования и закрепени правомощия.
Правителството трябва да отговаря на тях и това е нормалния политически диалог в правовата държава и в парламентарната демокрация. Този живот на недоверие не беше осъществен и правителството продължава своята работа за стабилност в страната и за партньорство с институциите в и извън България, заяви Желязков.
Ппрез последните няколко дни наблюдавахме ескалация на общественото напрежение. Това беше провокирано с риторика от парламентарната и извън парламентарната опозиция. Целта беше създаването на привидна революционна ситуация, и кулминацията, сякаш естествено, но неочаквано по своя мащаб и фокус, беше днес. Беше ненужна грозна, неприятна и несъобразена с очакванията на обществото, допълни по Нова Тв премиерът, визирайки грозните сцени и скандалите пред Народното събрание сутринта.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спартак и Дунав Русе завършиха при нулево равенство в контрола
Дата: 27/06, 20:31
Вучич: След няколко седмици ще поднеса оставка като президент на Сърбия
Дата: 27/06, 20:24
България победи Канада в Лигата на нациите
Дата: 27/06, 20:21
Горещините в Европа продължават, три страни отбелязаха температурни рекорди
Дата: 27/06, 20:16