Снимка: Булфото
"Няма да предам варненци, както не ги предадох под натиска да се снимам под герба в един депутатски кабинет в Народното събрание. Такъв натиск имаше, но за това ще говоря друг път." Това написа в писмо от ареста варненският кмет Благомир Коцев.
Ето какво още пише той в писмото, публикувано по негово настояване във фейсбук страницата му:
"Вчера за пореден път прокуратурата и съдът ме оставиха в ареста с основния мотив, че съм кмет и така мога да повлияя на разследването. Отговорът ми беше: „Ако смята така, нека прокуратурата сама да поиска отстраняването ми, но да ме пуснат при семейството ми“.
Заявих, че до края на октомври, когато изтича отпускът ми, нямам намерение или желание да се връщам в Общината, така че КПК може спокойно да си разследва.
Но ако очакват сам да се откажа от поста и да напусна, това няма да стане. Нека Прокуратурата ме отстрани и варненци после да кажат какво мислят за това на предсрочни избори.
Ако борбата с корупцията, монополите, Пламенките и обвиненията, вкарващи хора в ареста на база Една-Жена-Каза изискват нова изборна победа, нека я постигнем заедно със свободните хора на Варна!"
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Временно затварят част от бул. „Осми Приморски полк“ във Варна утре
Дата: 08/05, 16:35
ЦИК обяви новите депутати, заемащи местата на избраните в правителството
Дата: 08/05, 16:22
ЕК с указания за риска от затруднения в доставките на самолетно гориво
Дата: 08/05, 16:17
На живо: Първото заседание на правителството на Румен Радев
Дата: 08/05, 16:05