Фесйбук
45 варненци да получат еднократни социални помощи, гласува на днешното си заседание Общинският съвет във Варна. Повечето средства са между 200 и 600 лева и се дават за задоволяване на жизнени и комунално-битови потребности. Само двама души ще получат съответно по 800 и 1000 лева. Общата гласувана сума е в размер на 18 550 лева.
На 13 души беше отказана помощ. Повечето от кандидатите в периода 2022-2025 г. са продали недвижим имот, което, като източник на допълнителни доходи, е в разрез с правилата за подпомагане
Общинските съветници подкрепиха също предложението за промяна на капацитета на социалната услуга „Център за социална рехабилитация и интеграция“. Така местата ще се увеличат от досегашните 60 на общо 80. Центърът е открит през 2008 г. с капацитет от 20 деца с увреждания и през годините е разширяван няколкократно, като последната промяна е направена през 2021 г.
Във фокуса на днешната сесия беше и прекратяването на съсобственост общината и физически или юридически лица. Взето бе решение да се прекрати съсобственост за 10 имота в различни краища на града, докато 13 не получиха необходимата подкрепа.
Съветниците разгледаха и одобриха също предложения за избор на застрахователи за болница „Проф. д-р Д. Стаматов“, Двореца на културата и спорта, както и ДКЦ 1 и ДКЦ 3 – Варна.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Честита 2026 година!
Дата: 01/01, 00:00
Служители на "Гранична полиция" в новогодишната нощ: Да запазим доброто, да не губим вярата и да влезем в новата година с отговорност, увереност и човечност
Дата: 31/12, 23:59
Температурни рекорди през 2025 г. в Централна Азия, Сахел и Северна Европа
Дата: 31/12, 23:55
Радостин Василев: Новата година не изисква думи, а характер и смелост
Дата: 31/12, 23:47
Села от Родопската яка, община "Марица" и квартали в Хисаря останаха без ток
Дата: 31/12, 23:39