Кадър Фб
След 1 октомври „Холдинг Варна“ АД възобновява дейностите по проект „Алея Първа“.
Предстоят следните дейности:
1. Ще бъдат довършени канализационните и електрификационните трасета в участъка от Шокъров канал до Рибарски плаж. Ще бъде изградена нова канално-помпена станция до Шокъров канал, която е важен елемент от инженерната инфраструктура. След приключване на работата по трасетата в участъка ще бъде изграден тротоар, зоната ще бъде наситена с алейно осветление, ще бъдат поставени кошчета и пейки.
2. Започва строителството на два обекта – панорамен асансьор, който ще осигурява удобна връзка между града и крайбрежната алея, и воден център с минерална вода, проектиран като съвременно място за спорт и възстановяване.
3. С грижа за зелената система на района, чрез специализирана техника ще бъдат преместени част от дървета, които попадат в строителната площадка на асансьора. Те ще бъдат засадени в близост до същата зелена площ, за да се съхрани естественият облик на средата. Допълнително ще бъдат засадени и много нови дървесни видове, които да компенсират отстранена растителност по време на строителството и да обогатят значително зелената система.
4. През целия период на работа крайбрежната алея ще остане достъпна, обезопасена и свободна за преминаване на гражданите и гостите на Варна.
Реализацията на проекта ще допринесе за цялостното развитие на крайбрежието, като съчетае съвременна инфраструктура, зелени площи и нови възможности за активен и пълноценен живот.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Левски вдигна 27-ата титла в историята си
Дата: 09/05, 22:45
Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:332 Коментара
Балкан излъга Черно море след продължение
Дата: 09/05, 22:32
Ердоган: Европа без Турция е непълна и уязвима при управлението на кризи
Дата: 09/05, 22:19
Зеленски е обсъдил с Коща стъпките за европейска интеграция на Украйна
Дата: 09/05, 22:14