В центъра на Киев излязоха БТР-и (гледай на живо)


22/01/2014, 14:45

dnevnik.bg

На улица "Грушевски", която е най-горещата точка на сблъсъците от последните дни и часове, излязоха бронирани машини. Местни медии разпространяват кадри с "униформени с пагони" и БТР, стоящ зад стената от части за борба с безредиците.

Бронирани машини са заели позиции около сградата на правителството, което заседава преди премиерът Никола Азаров да отпътува за участие в Световния икономически форум в Давос.

Не е ясно на кои части принадлежат БТР-ите, след като министърът на отбраната Лебедев заяви, че армията няма да участва в сблъсъците с протестиращите.

 

Очевидци разказват, че на "Грушевски" има струпани няколк охиляди униформени и около 7000 протестиращи, включително участници в т.нар. самоотбрана на Майдана. "Отрядите з асамоотбрана" са екипирани с метални каски, въоръжени са с метални пръти и непрекъснато замерят полицията с коктейл имолотов и фойерверки. Униформените се опитват да поддържат дистанция между двете многохилядни групи като предупреждават цивилните да не се приближават на повече от 3 метра и хвърлят шокови гранати.

Кадри, заснети от кореспондента на Би Би Си в Украйна, показват колко ожесточени са сблъсъците между частите "Беркут" и демонтриращите. 

На видео запис, разпространен в интернет, се вижда как униформените дърпат наглед безжинненото тяло на мъж, както и че стрелят срещу протестиращите.

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Българин загина при катастрофа с мотор в Гърция
Дата: 12/05, 16:48

Градушка като яйце удари Трявна, много коли са изпочупени
Дата: 12/05, 16:43

Кметът на Лом е привлечен като обвиняем за опит за купуване на гласове
Дата: 12/05, 16:432 Коментара

Излъчиха първенците по стрийтбол за V-VII клас от „Ученическа купа Варна 2026“
Дата: 12/05, 16:36

Арестуваха бизнесмен от София при опит за подкуп с 40 хиляди евро на областния управител на Добрич
Дата: 12/05, 16:322 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия