Снимка Пиксабей
Хиляди домакинства в югозападен Берлин, засегнати от вчерашното временно прекъсване на електроснабдяването, са с възстановено електроподаване, съобщи ДПА, като се позова на изявление на електроенергийната компания "Щромнец Берлин".
"До 03:23 ч. сутринта (местно време) на 4 януари успяхме да възстановим електрозахранването на около 7000 домакинства и 150 фирми на няколко етапа, особено в района на "Лихтерфелде", обяви електроенергийната компания на уебсайта си.
Около 38 000 жилища и над 2000 бизнес клиенти обаче продължават да бъдат без електроснабдяване, след като пожарът повреди кабелна връзка.
Полицията разследва евентуален умишлен палеж, след като службата за сигурност, отговорна за политически престъпления, получи писмо, с което се поема отговорност за пожара. Прекъсването засегна уличното осветление, мобилните телекомуникации, светофарите и хладилниците в супермаркетите, както и редица домакинства, изключвайки отоплителните системи.
"Щромнец Берлин" заяви, че няма да е възможно да бъде възстановено електроснабдяването на всички засегнати от пожара домакинства до идния четвъртък следобед, предаде cross.bg.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Потокът от мигранти към Гърция продължава въпреки лошото време
Дата: 07/01, 16:28
И екипи на Жандармерията следят за проблеми около пощенски станции
Дата: 07/01, 16:21
САЩ превзеха танкер на Венецуела, руска подводница и военен кораб не успяха да го спасят
Дата: 07/01, 16:122 Коментара
Идва истинска зима със сняг и минус 10 градуса
Дата: 07/01, 16:11
Във Варна може да дарите жълтите си стотинки за деца и недоносени бебета
Дата: 07/01, 16:05