Кадър Фб
Истинска рядкост бе уловена и върната обратно на Черно море от екипажа на риболовен кораб ДАРИНА (MMSI 207828660), базиран в Балчик. При риболов в района на нос Шабла, екипажът улавя 170-сантиметров екземпляр от вида есетра – една от най-застрашените риби в света, предаде Maritime.bg.
Новината съобщиха от Сдружение „Черноморски изгрев“, които поздравиха капитана Георги Сократов и неговите колеги Росен Стоянов и Красимир Стоянов за отговорното решение.
Есетрите са сред най-древните обитатели на планетата. В Черно море срещата с толкова голям екземпляр е изключително рядка, тъй като популациите им са сериозно намалели вследствие на прекомерен улов преди години, бракониерство и разрушаване на естествените им местообитания.
В България есетрите са строго защитен вид и тяхното опазване е приоритет както за природозащитните организации, така и за рибарските общности, които проявяват отговорно отношение към морската екосистема.
„Това е нашето море и ние искаме то да остане живо и богато за децата ни. Есетрите са гордостта на Черно море и затова не се колебаем да връщаме тези риби обратно във водите му“, казаха пред Maritime.bg от Сдружение „Черноморски изгрев“.
Според експерти, всеки върнат в морето екземпляр от този вид увеличава шанса за възстановяване на популацията.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Експерт: В 90% от случаите с продажба на фалшиво евро през ТикТок само ви вземат парите
Дата: 30/12, 13:31
Проф. Ива Христова: Супергрипът вече е в България
Дата: 30/12, 13:271 Коментар
КЕВР с цена на природния газ за януари: 31,15 евро за мегаватчас
Дата: 30/12, 13:17
Над 7 млн. лв. е платила НЗОК за фалшиви хоспитализации
Дата: 30/12, 13:10
10 000 лв. гаранция за директора на столичното 138-о училище „Проф. Васил Златарски“
Дата: 30/12, 12:58