Реплика: Наказанията трябва да са и тежки, и неизбежни


23/01/2014, 09:12

Либерализацията на наказанията няма да доведе до нищо добро. Нито за убийство можем да си позволим да даваме по-малки наказания, нито за пътните инциденти, нито за наркотиците. В момента наказанията, такива каквито са, били нехуманни и безперспективни. Да, но пак нямат нужния превантивен ефект. Отделно, няма го ефекта на така наречената неизбежност - почти няма престъпник, който да преценява, че на всяка цена, рано или късно, ръката на закона ще застигне и него. Дори Момата признава, че предварително би си направил сметката в зависимост от тежестта на наказанието за дадено престъпление.

В момент, когато убийците не съжаляват за стореното, а политиците демонстрират явно, че в България можеш да правиш каквото си поискаш, наказанията не само не трябва да са по-либерални или „хуманни“,  а да се затегнат още повече и същевременно да се гарантира тяхната неизбежност. 

Юлия Георгиева

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Доклад на Европол: България е транзитна страна за трафик на мигранти от Турция
Дата: 26/06, 22:35

Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 26/06, 22:30

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 26/06, 22:30

Копринков: Водните ресурси на страната не се управляват добре
Дата: 26/06, 22:27

Руски учени "свързаха" прекъснат гръбначен мозък и върнаха движението
Дата: 26/06, 22:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия