Либерализацията на наказанията няма да доведе до нищо добро. Нито за убийство можем да си позволим да даваме по-малки наказания, нито за пътните инциденти, нито за наркотиците. В момента наказанията, такива каквито са, били нехуманни и безперспективни. Да, но пак нямат нужния превантивен ефект. Отделно, няма го ефекта на така наречената неизбежност - почти няма престъпник, който да преценява, че на всяка цена, рано или късно, ръката на закона ще застигне и него. Дори Момата признава, че предварително би си направил сметката в зависимост от тежестта на наказанието за дадено престъпление.
В момент, когато убийците не съжаляват за стореното, а политиците демонстрират явно, че в България можеш да правиш каквото си поискаш, наказанията не само не трябва да са по-либерални или „хуманни“, а да се затегнат още повече и същевременно да се гарантира тяхната неизбежност.
Юлия Георгиева
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 26/06, 22:30
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 26/06, 22:30
Копринков: Водните ресурси на страната не се управляват добре
Дата: 26/06, 22:27
Руски учени "свързаха" прекъснат гръбначен мозък и върнаха движението
Дата: 26/06, 22:21