Снимка: Президентство на Русия
Доставката на ракети „Томахоук“ на Украйна ще разруши положителните тенденции в отношенията между Русия и САЩ, заяви президентът Владимир Путин в интервю пред журналиста от „Россия 1“ Павел Зарубин, предава РИА Новости, цитирана от Евроком.
„Имаше въпроси, свързани, да речем, с обсъждането на проблемите с доставките на нови оръжейни системи, включително системи с голям обсег и висока точност – „Томахоук“ и т.н. Вече казах, че това ще доведе до разрушаване на нашите отношения, поне на очертаващите се положителни тенденции в тези отношения“, отбеляза той.
Миналата седмица вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс заяви, че администрацията на Белия дом обсъжда евентуалния трансфер на крилати ракети „Томахоук“ в Украйна, но окончателното решение остава за Доналд Тръмп. От своя страна специалният пратеник на президента на САЩ Кийт Келог уточни, че все още не е взето решение по този въпрос.
Според информация на The Telegraph, Володимир Зеленски е поискал доставката на такива оръжия по време на среща с президента на САЩ в средата на септември. Axios съобщи, че това е единствената точка от заявлението на Киев, която Тръмп е отхвърлил, като е изразил подкрепа за останалите.
Според The Wall Street Journal, Тръмп е заявил, че е отворен за премахване на ограниченията върху използването на американски далекобойни оръжия за удари дълбоко в Русия, но не е поел пряк ангажимент за преразглеждане на настоящите ограничения.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пиян шофьор на тир едва не събори къща в Харманли
Дата: 07/05, 11:43
ПП: Радев го няма в парламента, очевидно му е неудобно да участва в свалянето на охраната на Пеевски и Борисов
Дата: 07/05, 11:40
Клисурски: Състоянието на държавния бюджет е адекватно на ситуацията, в резерва има 6,8 млрд. евро
Дата: 07/05, 11:33
Днес гледат мярката за неотклонение на литовката, наръгала четирима във Варна
Дата: 07/05, 11:281 Коментар
Васил Велев за "мизерията в България" към Виктор Николаев: Сигурно не ходиш на ресторанти? Вижте уличните котки - те са дебели
Дата: 07/05, 11:242 Коментара