снимки: Пиксабей
Националният отбор на Египет постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на аутсайдера Джибути и така окончателно си осигури класиране за Мондиал 2026. “Фараоните” станаха 19-ият сигурен участник на Световно първенство в САЩ, Канада и Мексико, като за четвърти път ще бъдат на подобен форум след 1934 г., 1990 г. и 2018 г., предаде Спортал.
Египтяните поведоха в резултата още в осмата минута, когато Ибрахим Адел се разписа с глава след центриране на Зизо. В 14-ата минута Мохамед Салах удвои аванса на тима, след като с удара си прати топката покрай Омар Махамуд. В 84-тата минута звездата на Ливърпул отново преодоля противниковия вратар, като този път го прехвърли с красиво воле за крайното 3:0 в полза на гостите.
Така кръг преди края на квалификациите в зона “Африка” Египет е недосегаем в група “А” със своите 23 точки или на пет пред втория Буркина Фасо, който ще играе плейоф. Джибути пък е твърдо на последното шесто място с едва 1 точка от девет мача.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Лидл България в топ 3 на работодателите в страната
Дата: 15/01, 14:30
ВиК - Варна: Работи се по отстраняването на аварията в квартал „Бриз“
Дата: 15/01, 14:24
Асен Василев: Връчването на третия мандат е ясен сигнал на президента срещу Пеевски
Дата: 15/01, 14:20
Израел ще награди посмъртно Чарли Кърк за борбата му с антисемитизма
Дата: 15/01, 14:02