кадри Нова телевизия
редактор Веселин Златков
Цените на някои дребни стоки са се увеличили, а обяснението на магазинерите е, че вече им се доставят на такива цени, това сподели по Нова телевизия актрисата Лара Златарева, позната повече като Кака Лара. Тя коментира, че хората не подават сигнали за такива нарушения, защото не са сигурни, че имат право на претенции.
„Кой знае какво означава „икономически обосновано” поскъпване?”, коментира актрисата. Тя допълни, че приятели са ѝ се оплакали, че се е вдигнала таксата за уроци по плуване на децата им. Златарева посъветва, ако видим, че ни продават нещо по-скъпо, да отидем да си го купим на място, където цената е нормална.

КЗП е органът, който трябва да прецени дали поскъпването е обосновано, това каза в същото предаване Димитър Маргаритов, бивш шеф на Комисията за защита на потребителите. Той коментира, че на фона на броя на проверките, установените нарушения не са много. Той призова потребителите да подават сигнали, защото така контрола на държава ще стане по-ефективен.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Отрицателни температури в цялата страна в неделя
Дата: 10/01, 23:50
Кметът на Батановци: Ситуацията остава критична и се следи постоянно
Дата: 10/01, 23:40
Салах и Египет се класираха за полуфиналите за Купата на Африка
Дата: 10/01, 23:30
Тръмп подписа извънредна заповед за венецуелския петрол
Дата: 10/01, 23:20
Влак закъса на гара Дяково тази нощ, десетки пътници остават в капан
Дата: 10/01, 23:10