Редактор: Недко Петров
Стопкадър бТВ
Българите живеят във време на ускорена деградация на демокрацията и са свидетели на разлагане на демократичния процес. До този извод е стигнал Крум Зарков след изборите в Пазарджик и кризата с боклука в София.
Изборите в Пазрджик показаха, че българите не може да проведем честни избори. От една страна държавата чрез своите институции не може да наложи спазаването на правилата. До такава степен очевидно, че все по-силни стават гласовете, и неможенето всъщност става съучастие, заяви бившият правосъден министър.
Не само държавата, ние като общество, просто повечето хора с политически права отказват да ги упражняват и няколкото граждански ареста, които вчера видяхме, няма да попълнят тази липса, допълни той.
Показва се известна радикализация, която, имайки предвид очевидните несъвършенства на процеса, меко казано е разбираема. Но като цяло това е лош път, по който сме тръгнали. Път, който ще ни води към все по-голямо напрежение, не Дай си боже, към сблъсъци, заяви още в „Лице в лице“ Зарков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:46
Протести и напрежение в Габрово след масово сбиване, все още няма повдигнати обвинения
Дата: 11/05, 08:43
Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35
До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 08:20