Близките на загиналия багерист при потопа в "Елените" ще съдят държавата за 1,4 млн. лева


15/10/2025, 14:01

Булфото

Близките на загиналия багерист при потопа в "Елените" ще съдят държавата за милион и четиристотин хиляди лева. Искът на почерненото семейство е към община Несебър и няколко министерства. Те, според тях, носят отговорност за смъртта на 62-годишния мъж.

Последният разговор между Живко и баща му е в деня на потопа, 3 октомври, минути преди багеристът да изгуби живота си, спасявайки хора от потопените къщи.

"Обадих му се в 2.17, разговорът протече около 11 секунди. Каза, че е на "Елените" с още един човек и не може да говори в момента и по- късно ще се чуем . Този разговор за по- късно така и не се случи . Това му бяха последните думи - ще се чуем по- късно", разказва пред бТВ синът му Живко. 

Малко след това четириметрова вълна залива "Елените". Цанко Иванов, който работи като багерист към ВиК - Несебър излиза от машината в опит да се спаси, но водата го повлича пред очите на пожарникари и полицаи. За близките остават мъката и тежките въпроси. 

"Жертва е на бездействието на институциите, жертва е на корупцията, на цялата държава. Искаме някой да поеме отговорност за застрояването на реката, всички длъжностни лица, които са си затваряли очите в годините".

Потопът в "Елените" взе четири жертви. Близките искат виновните за трагедията да бъдат наказани, и обезщетение от държавата в размер на милион и четиристотин хиляди лева.

"Не може честни, добри хора да си отиват по този начин, хора, които обичат живота, обичат семейството си", каза Живко Иванов, син на загиналия багерист.

Дни преди трагедията Цанко разбира, че дъщеря му очаква дете, което ще носи неговото име. След смъртта му близките не са известени официално, и сами тръгват да търсят къде е баща им.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41

Иран поиска край на войната и освобождаване на активите си
Дата: 11/05, 12:40

30 варненски училища участват в "Панорама на средното образование"
Дата: 11/05, 12:37

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 12:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 12:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия