кадър Нова телевизия
След тригодишно отсъствие от музикалната сцена, „кралицата на баладите“ Еми Стамболова се завръща с проект, който драстично се различава от досегашното ѝ творчество. Певицата сподели в интерю за Нова телевизия, че е настъпил моментът да рискува и да предложи на публиката нещо по-динамично, като същевременно разкри подробности за семейните традиции и начина, по който възпитава дъщерите си в уважение към всички религии.
Новата песен на изпълнителката носи заглавието „Дума мръсна“ и макар първоначално да е била замислена като балада, Еми решава да смени посоката.
Първо да кажа, че тази песен дойде при мен като балада. Само че аз, като певица, чийто репертоар е 80-90% баладичен, реших, че толкова много думички на един ред са много. Заедно с аранжорите решихме да пробваме този вариант. Исках да направя мост между старото, ретро звученето и новите тенденции в тази музика“, сподели тя.
Певицата признава, че обича риска и преди премиерата е тествала проекта сред най-младата аудитория - децата на нейни приятели на възраст между 18 и 20 години. Техните положителни реакции са ѝ дали увереност, че експериментът е успешен.
Въпреки новите тенденции, Еми Стамболова остава привърженик на класическата музикална грамотност. Тя изрази опасения от навлизането на технологиите в творчеството:
„Страшно е в момента това, което става, защото се губи топлината, губи се смисълът на всяка песен. Ти не знаеш каква емоция да предадеш. Ако песента е написана от машина, ти трябва да имаш душа да я изпееш. Аз познавам нотите, учила съм солфеж и ако децата ми бяха решили да тръгнат по този път, щях да настоявам да учат“.
Редактор "Екип на Петел"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Човекът, паднал в пропаст в Пирин, загина
Дата: 20/12, 15:53
Утре ни чакат само облаци, мъгли и дъж
Дата: 20/12, 15:51
Манолова: Не увеличавайте цената на водата от 1 януари
Дата: 20/12, 15:38
Въвеждане на еврото: как ще пазаруваме в Lidl от 2 януари 2026 г.
Дата: 20/12, 15:30
Костадинов: 100% машинно гласуване на предстоящите избори
Дата: 20/12, 15:23