Булфото
Крал Чарлз III ще стане първият британски монарх от времето на Реформацията преди 500 години, който ще се моли публично заедно с Папата. Това ще се случи по време на държавното му посещение във Ватикана следващата седмица, съобщава Sky news.
Кралят и кралицата ще се срещнат с новия понтифик Папа Лъв XIV в Апостолическия дворец, официалната му резиденция. Визитата във Ватикана е насрочена за следващия четвъртък, 23 октомври, предаде бТВ.
Важният момент бележи нова страница в отношенията между Католическата църква и Англиканската църква, чийто върховен глава е самият крал. Двамата, заедно с папата, ще присъстват на специална екуменическа служба в Сикстинската капела, посветена на продължаващите усилия за единство и сътрудничество между различните християнски деноминации.
Решението кралят и папата да се помолят заедно по време на службата е историческо – за първи път от пет века монарх и понтифик ще се обединят в общ момент на духовно размишление.
Последният подобен случай е преди Реформацията през 1534 г., когато крал Хенри VIII обявява себе си за глава на Англиканската църква и скъсва връзките с папската власт и Римокатолическата църква.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бранителят на Реал Мадрид Алваро Карерас призна за шамара
Дата: 06/05, 11:32
С тържествена церемония бяха осветени бойните знамена и знамената-светини, новите изтребители прелетяха в небето
Дата: 06/05, 11:19
Френски кораб е бил атакуван в Ормузкия проток, има евакуирани моряци
Дата: 06/05, 11:08
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 11:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 11:00