Посланикът на Израел в България: Това е първата стъпка от споразумението за мир в Газа


19/10/2025, 04:00

кадър: Bulgaria ON AIR

"Освобождаването на всички израелски заложници е първата стъпка от споразумението за мир в Газа и тя трябва да бъде изпълнена."

Това заяви в предаването "Брюксел 1" посланикът на Израел в България н.пр. Йоси Леви Сфари. И допълни: "Ние вече сме в ситуация, в която "Хамас" е нарушил това споразумение". 

На въпрос на Милена Милотинова има ли сценарий, в който Израел да поднови боевете в Газа, ако "Хамас" не спази споразумението, посланикът отговори:

"Да. Има подписано споразумение, има план, който съдържа определени стъпки. Те са освобождаване на заложниците, обезоръжаване. Всички стъпки трябва да бъдат изпълнени". 

"Дали можем да постигнем един позитивен процес - да можем. Но това изисква много усилия и разбиране на това какво представлява реалността", каза още посланикът пред Bulgaria ON AIR.

Йоси Леви Сфари заключи: "Промяната в Европа се случи, когато Европа започна да говори в един глас на езика на мира. Не виждаме това сред палестинците."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49

Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42

Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия