снимка: Булфото
На 21 декември, неделя, в 17:03 часа българско време настъпва астрономическата зима.
Това е денят на зимното слънцестоене и най-краткия за годината с времетраене за София от 9:03 часа. Данните са от Пенчо Маркишки от Института по астрономия към БАН.
Според прогнозата за космическото време в понеделник, 22 декември, ни очаква слаба геомагнитна буря от най-ниската степен. След това обстановката ще се успокои.
Предпоследната седмица на 2025 година ще започне с предимно облачно време, на места – с краткотрайни и слаби превалявания от дъжд, предава Бтв.
В неделя и понеделник – предимно слаб вятър, а в източните райони и планините – до умерен.
Минималните температури ще са между -2 и 0 градуса в югозападните области, до 6-7 градуса в крайните източни райони. Очакваме дневните температури да бъдат предимно между 5 и 10 градуса.
В сряда ще започнат валежи от дъжд, а изгледите са те да обхванат цялата страна.
От четвъртък предстои понижение на температурите. Тогава в Северна България и по високите полета на Югозападна дъждът ще преминава в сняг.
Над Западна България – постепенно спиране на валежите. Към четвъртък прогнозата е за понижение на температурите. Над планините ще превалява дъжд, а по високите части – дъжд и сняг.
Редактор "Екип на Петел"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Президентът на Бразилия: "За съжаление Европа все още не е взела решение"
Дата: 20/12, 23:50
Обявиха за плащанията към Агенция „Митници“ от 1 януари
Дата: 20/12, 23:40
До 13 градуса, но с облаци и дъжд в неделя
Дата: 20/12, 23:30
Даниел Вълчев: След няколко години ще си спомняме по-скоро с усмивка за това
Дата: 20/12, 23:20
Зеленски обяви за нов етап в преговорите за мир
Дата: 20/12, 23:101 Коментар