кадър: БНТ
Положително становище за отпускане на финансови средства за ремонт на втория етаж на Белодробната болница в основната сграда на ул. "Мануш Войвода" 11 А одобриха общинските съветници от постоянната комисия "Здравеопазване" във Варна.
Според управителя д-р Радослав Минков за три месеца натрупаните задължения са 96 хиляди лева. С малко съкращение на персонал към момента се справят, но субсидията от 90 лева за леглоден е крайно недостатъчна, допълни той. Вчера пациентка от Игнатиево, като е видяла условията в болницата, е заминала да се лекува в Габрово, подчерта на комисията д-р Минков, след което благодари на ОбС-Варна за помощта за болницата.
"Това е сага, която аз познавам от 2014 година. Необходимо е по-добро финансиране, тъй като болницата не работи със Здравната каса, разчита само на държавно и общинско финансиране", подчерта общинският съветник Лидия Маринова. Туберкулозата не е изчезнала и не е само при социално слабите, допълни Маринова, предаде Радио Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01
Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00
Германският министър: Трябва да поставим европейския бизнес на TikTok в европейски ръце
Дата: 12/05, 23:55
Бившият министър на правосъдието Андрей Янкулов: За разплитане на "Осемте джуджета" е нужно наказателно разследване
Дата: 12/05, 23:48
Григор Димитров: По-добре съм, времето за отказване не е дошло
Дата: 12/05, 23:421 Коментар