Булфото
Ротацията на председателя на Народното събрание ще бъде разписана утре с анекс към договора за съвместно управление. Това съобщи Костадин Ангелов от ГЕРБ-СДС след днешното заседание на Съвета за съвместно управление, предаде БГНЕС.
Ангелов съобщи, че оставката на председателя Наталия Киселова не е била предмет на заседанието на ССУ.
Съветът взе решение за въвеждане на ротационно председателство, което ще бъде разписано като анекс към договора за съвместно управление и ще бъде оповестено в сряда, информира Ангелов на брифинг преди извънредното заседание на Народното събрание.
Йордан Цонев от ДПС-Ново начало също участва в брифинга. Той припомни, че ДПС-Ново начало не участва в управлението и няма да участва в кадровите въпроси.
Участваме само в обсъждане на политики, заяви Цонев.
ССУ е обсъдил възнагражденията на работещите в здравеопазването и заплатите на младите лекари.
Решенията, които сме взели ще бъдат формализирани в бюджетните закони, каза Ангелов и подчерта, че днешното извънрдно заседание на НС е излишно.
Няма да има нива на трудови възнаграждения по-ниски от обсъжданите до момента, заяви Костадин Ангелов.
Няма напрежение в Съвета за съвместно управление, увери депутатът от ГЕРБ-СДС. Той съобщи, че бюджетните законопроекти ще бъдат внесени в срок.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Родиха се първите близнаци на Nova Clinic след успешно приложен метод на асистирана репродукция
Дата: 28/04, 13:50
Как да виждаме по-добре?
Дата: 28/04, 13:50
„Поддържане чистотата на морските води“ АД модернизира дейността си със закупуване на ново нулевоемисионно оборудване за претоварване по проект, финансиран от ЕС
Дата: 28/04, 13:40
Добруджа скърби за Васко Боев
Дата: 28/04, 13:32