снимка: Сдружение "Приятели на морето"
Коледно гмуркане ще се проведе в Бургас днес. То се организира от сдружение “Приятели на Морето“ и ще започне в 11.30 часа на платформата на Мостика.
То е традиционно в навечерието на Рождество, като този път ще има ретро привкус. Водолазите ще представят интересна ретро система за гмуркане - затворен цикъл. При нея с химически средства от издишания въздух се абсорбира въглеродният двуокис и след обогатяване с кислород той отново се вдишва.
По традиция, след потапяне, водолазите търсят гърне пълно с жълтици и отварят шампанско под водата. Коледната елхичка е неразделна част от събитието, предаде БНР.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Александър Николов игра силно, но отборът му загуби в Италия
Дата: 04/01, 01:00
Италианският премиер Джорджа Мелони: Никога не сме признавали самопровъзгласената изборна победа на Мадуро
Дата: 04/01, 00:45
Барселона с девета поредна победа в Ла Лига
Дата: 04/01, 00:30
Германският канцлер: Мадуро изигра проблемна роля в региона
Дата: 04/01, 00:151 Коментар
Британският премиер Киър Стармър: Смятахме Мадуро за нелегитимен президент
Дата: 04/01, 00:001 Коментар