Софиянци скочиха срещу строеж върху детска площадка


30/10/2025, 09:03

кадър Нова телевизия

редактор Веселин Златков

План за строителството на 9-етажна сграда на терен, който е детска площадка, извади на протест жители на столичния квартал „Младост 3”. Пред Нова телевизия те обясниха, че са недоволни не само защото децата ще останат без място за игра, което само по себе си е скандално.

„Мястото е малко, няма да има въздух, ако се построи този блок”, коментираха протестиращи. Те се опасяват и че строителството може да подкопае основите на някоя от петте жилижни сгради около градинката.

Протестиращите казаха също, че когато инвеститор е поискал да строи върху датската площадка, общината е отказала. Той обаче води съдебно дело и го печели, а след това местната информация някак много удобно пропуска да обжалва решението на съда.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Земетресение с магнитут 4,2 разлюля тази сутрин Гърция
Дата: 22/06, 08:43

Десетки ранени, а 18 са в неизвестност след експлозия в най-големия газов терминал на Катар
Дата: 22/06, 08:36

Икономисти предупреждават за възможности за заобикаляне на новата данъчна формула за имотите
Дата: 22/06, 08:26

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 08:20

Метереолог: Мълнията удря от земята, не от облаците
Дата: 22/06, 08:151 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия