Снимка Фейсбук
Изминаха 15 години, откакто ни напусна Стефан Найденов.
Една от иконите на футболния Спартак, неповторим виртуоз на терена и майстор на гола и головия пас.
Найденов бе важна част от най-успешния отбор на "соколите" в историята - този от периода 1982/1984. Тогава Спартак игра финал за Купата на Българи, спечели бронзовите медали в групата на майсторите и стигна до втория кръг в европейския турнир КНК.
Там "соколите" отпаднаха от Манчестър Юнайтед, но и досега си остават единствения наш тим, играл официални мачове с европейския гранд.
Стефан Найденов превръщаше футбола в спектакъл и играта му бе наслада за окото. Той си остава и вечния голмайстор на Спартак в елита с 56 попадения.
За съжаление Стефан Найденов си отиде без време от този свят, едва на 53 години, но след като приживе начерта верния футболен път, и остана пример за подражание за поколенията футболисти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Гърция: Горивата поскъпнаха, правителството обеща помощи
Дата: 08/03, 13:31
Професор от БАН: През 21-ви век ще се водят войни за вода
Дата: 08/03, 13:28
Земетресение удари Западна Турция
Дата: 08/03, 13:13
Томислав Дончев: Бихме участвали в мнозинство с политическа логика и смисъл
Дата: 08/03, 13:11
Шест случая с щети от кафява мечка върху селско стопанство и домашни животни от началото на годината в Смолянско
Дата: 08/03, 13:04