Европейските лидери със съвместно изявление за Гренландия


Дата: 06/01, 16:01

Снимка: Пиксабей

Лидерите на Франция, Германия, Италия, Полша, Испания, Великобритания и Дания излязоха със съвместно изявление за Гренландия. То е на фона на подновената заявка на Доналд Тръмп за контрол върху острова.

В изявлението се казва, че Кралство Дания – включително Гренландия – са част от НАТО. Следователно сигурността в Арктика трябва да се постигне колективно със съюзниците в НАТО, включително Съединените щати, чрез спазване на принципите на Устава на ООН - сред тях суверенитет, териториална цялост и неприкосновеност на границите, посочва БНТ.

Гренландия принадлежи на своя народ. Само Дания и Гренландия са тези, които трябва да решават въпросите за тях - се казва още в документа.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Земетресение в Централна Босна и Херцеговина
Дата: 07/01, 22:50

Алберт Попов е 7-и след първия манш в Мадона ди Кампильо
Дата: 07/01, 22:40

Сръбският президент: Надявам се руснаците и унгарците да постигнат споразумение
Дата: 07/01, 22:30

Младите волейболисти на България се класираха за Европейското първенство
Дата: 07/01, 22:20

Барселона 4:0 Атлетик Билбао на полувремето
Дата: 07/01, 22:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия