Пиксабей
Вдигането на пенсионните вноски ще стимулира малко или много сивата икономика. Всяко едно повишаване на данъчно-осигурителната тежест води до евентуално укриване на доходите. Това подчерта в ефира на Радио Варна Илия Илиев, председател на Института на дипломираните експерт-счетоводители в България (ИДЕС).
Колкото повече се вдига данъчната тежест, толкова повече събираемостта намалява и по-малко пари влизат в бюджета на всяка една страна, поясни експертът, позовавайки се на значението на известната Крива на Лафер.
Борбата със сивия сектор трябва да продължи, но важното е да се оптимизират публичните разходи, категоричен е Илиев. Според него мерките в тази посока трябва да бъдат еднакви в цялата страна.
Стимулирането на икономическата активност е едно от нещата, които трябва да се правят във всяка една държава, посочи той. По думите му, когато човек управлява разумно парите си и ги инвестира правилно, това няма да утежни пенсионната система след години.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
На 9 февруари рожден ден има Минчо Празников
Дата: 09/02, 03:00
Голяма разпродажба в Mr.Bricolage - отстъпките стигат до -50%, а в кампанията са включени над 4000 продукта за дома, ремонта и градината
Дата: 09/02, 02:50
КУБ Корпорация предоставя отстъпки за покупка на жилища от спортисти по време на Зимната олимпиада
Дата: 09/02, 02:30
Весела Лечева: "Благодаря на Тервел, на семейството му, на треньорите
Дата: 09/02, 02:00
Адриана: Историята на 11-месечно бебе с чернодробна трансплантация
Дата: 09/02, 02:00