кадър: Нова тв
Нова година в зоопарка – как ще посрещнат празника животните в зоологическата градина в Бургас, където имаше истински бейби бум в дните около Коледа. Голяма радост за екипа и посетителите е раждането на снежнобяло бебе алпака – рядко и изключително красиво събитие. Появата му в навечерието на празниците се възприема като символ на надежда и ново начало.
Малката алпака е в отлично здраве, под постоянните грижи на майка си и стадото, предава Нова тв.
На бял свят са се появили и мини прасенца, екзотична порода черни кокошки, нутрии, зайчета, патета, както и цели 12 броя носати мечета, които са особено любопитни и активни.
Радост донесоха и две бебета маймунки – мармозетки на жофроа, известни със своята социалност и игрив характер.
Управителят на зоопарка Кръстьо Дъбов разказа, че новородените носати мечета са около 15. Очаква се още животни да родят своите бебета, сред които са и сурикатите, допълни той. Дъбов сподели, че пиротехниката е опасна за животните.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
От тази нощ България влиза в еврозоната и сменя лева с евро
Дата: 01/01, 00:47
Пеевски: С приемането на еврото България получи шанс за ново начало
Дата: 01/01, 00:413 Коментара
Борисов: Еврозоната не е просто смяна на валута, а цивилизационен избор
Дата: 01/01, 00:341 Коментар
Варна посрещна новата година с 4-минутна заря на площада
Дата: 01/01, 00:291 Коментар
Желязков: Посрещаме 2026 година като член на еврозоната, което ни носи сигурност, финансова стабилност и повече възможности
Дата: 01/01, 00:172 Коментара