Снимка: Белият дом
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ще се погрижи за Ню Йорк след победата на кметските избори там на демократа Зохран Мамдани, дефиниран като социалист, предаде "Франс прес".
Според Тръмп победата на Мамдани вреди на суверенитета на страната. "Ние загубихме малко от суверенитета си във вторник вечерта в Ню Йорк, но ние ще се погрижим за това, не се безпокойте“, заяви Тръмп по време на икономическа конференция в Маями.
Той беше заплашил да спре федералното финансиране за Ню Йорк, ако демократът Мамдани спечели изборите за кмет на мегаполиса.
По време на конференцията в Маями Тръмп заяви също така, че Америка трябва да направи своя избор между комунизма и благоразумието.
"Нашите противници ви предлагат един икономически кошмар. Ние ще реализираме едно икономическо чудо“, заяви още Тръмп по време на форума в Маями.
Той засегна и редица други въпроси, сред които този за Г-20, предаде "Ройтерс" и БТА.
Тръмп заяви, че Република Южна Африка не трябва да бъде в тази група и обяви, че няма да присъства на срещата на върха на Голямата двайсеторка, която Република Южна Африка ще организира по-късно този месец в качеството си на ротационен председател на групата.
На срещата на върха на 22 и на 23 ноември в Совето ще присъства американският вицепрезидент Джей Ди Ванс.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
80-годишна жена е с опасност за живота след нападението с нож във Варна
Дата: 05/05, 12:29
С ново приложение варненци отбелязват проблемите в града
Дата: 05/05, 12:27
Елитни ездачи идват във Варна
Дата: 05/05, 12:23
Три пъти повече пари са необходими за ремонти на осветлението във Варна
Дата: 05/05, 12:18
Откараха жена в болница, след като я блъсна кола в Русе
Дата: 05/05, 12:11