Разчистват свлачището в „Аспарухово“ както се обезврежда мина


31/01/2014, 18:07

Веселин Симеонов

Два багера започнаха разчистването на пръстта и първоначалното укрепване на свлачището на ул. „Розова долина“ в район „Аспарухово“. На 28 януари земните маси се срутиха и отнесоха зайчарник, затрупвайки фатално дългоухите му обитатели. За щастие пострадали хора няма. Живеещите на близост обаче са разтревожени, защото преди няколко години същото свлачище разруши и къщи.

Разчистването на пръстта се извършва много бавно, защото ситуацията е много деликатна, обясни общинският експерт по свлачищата инж. Олег Колев. Ако при почистването се направи грешка, има опасност от ново срутване, този път на целия баир. Това означава да бъдат засегнати и къщи. Това, което е възможно да бъде направено, е да се направи „контрафорс“, който да задържи напора на земните маси. Сред спешните мерки е и изграждането на канавка, която да отвежда водите в безопасна посока. В понеделник ще станат ясни всички мерки за реакция на общината, обясни инж. Колев.

Извън пределите на район „Аспарухово“ е регистрирано и още едно свличане на пръст. При него са повлечени две дървета, които паднали върху електрически стълб. Стволовете са отстранени, а освен друго на това по-малко свлачище няма застрашени къщи. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Напрежение и блокада на пътя при протест срещу ТЕЦ "Бобов дол"
Дата: 13/05, 10:42

Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 10:40

Огромен пожар унищожи "туристическия "Кремъл" в Москва
Дата: 13/05, 10:37

Заповедта за изсичането на 7-те дървета пред новата сграда на бул. "Княз Борис" е от кмета на Варна, подписана от зам. кмет
Дата: 13/05, 10:303 Коментара

Полиция и РЗИ обръщат с хастара ресторанти, медицински складове и жилище във Варна
Дата: 13/05, 10:29

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия