Снимка: Булфото
Нов вид паспорт с 10-годишна валидност ще бъде издаван у нас от 27 април 2026 г., според промени приети от Министерския съвет, съобщават от МВР. От същата дата се актуализират и цените за издаване на документи.
Промените стават факт след актуализирането на тарифа №4, прието от МС, а решението е само част от прехода към централизираната система за персонализация на лични документи.
Освен паспорта с 10-годишна валидност, хората у нас ще могат да си извадят и временна лична карта за самоличност, предава БНР. От края на април ще започне и издаването на общо 27 вида лични документи. Проектът е разчетен така, че да не изисква допълнителни средства от държавния бюджет. Промените целят да модернизират административното обслужване, като предоставят на гражданите документи с по-висока степен на защита и по-голямо удобство при дългосрочно планиране на пътуванията.
Цените на новите документи можете да видите тук.
Поради предстоящото въвеждане на нов образец на паспорт МВР временно преустанови електронната услуга за издаване на паспорти, като тя не е достъпна от 17:00 часа на 22 април до 09:00 часа на 27 април.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Явор Гечев: Към момента активно се работи по мерките, засягащи цените на храните, на горивата и съдебната реформа
Дата: 27/04, 09:30
31 години след кражба жена получи писмо за прекратено производство
Дата: 27/04, 09:23
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 27/04, 09:16
Митничари заловиха опасни анаболи, прикрити като хранителна добавка
Дата: 27/04, 09:14
Иран с ново предложение за Ормузкия проток
Дата: 27/04, 09:011 Коментар