Редактор: Недко Петров
Стопкадър бТВ
Полицай разкри подробности за наглата кражба, при която бе източено незаконно около 7 тона дизелово гориво за около 7 милиона лева. Четиримата извършители са задържани за 72 часа, като предстои да им бъде наложена мярка "постоянен арест". Двама от престъпната група са криминално проявени.
Горивото е източено южно от Стара Загора от тръбопровод на Лукойл, по която е отивало към нефтобаза край града на липите. Полиицята не знае за какъв период от време е извършено деянието и по кое време е извършена кражбата.
Направили са пробив в тръбата и оттам са го източвали с маркучи в съдове, които по-късно са натоварвани на превозни средства и откарвани на друго място, разкри за бТВ ком. Димитър Яръков, зам.-директор на ОДМВР Стара Загора.
Той допълни, че мястото, на което е направен пробива в тръбата, е било обрасло с трева.
От прокуратурата обявиха, че не разполагат с информация дали преди това са източвани и други количества гориво, и е извършвана търговия с тях, но гарантираха, че задържаните 7 тона няма как да бъдат продадени.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Много българи празнуват имен ден днес
Дата: 09/05, 07:47
Иран: Сраженията в Ормузкия проток са утихнали
Дата: 09/05, 07:44
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 07:40
БЧК-Варна с предложение: Доброволните кръводарители да бъдат освобождавани от здравни вноски
Дата: 09/05, 07:35
Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26