България и Италия ще изграждат съоръжения заедно в "Кабиле"


Дата: 24/12, 07:32

снимка: МО

България и Италия заедно ще изграждат съоръжения във войскови район "Кабиле". Споразумението е било подписано между министъра на отбраната Атанас Запрянов и италианския му колега Гуидо Крозето в база "Безмер".

Двамата министри са отбелязали, че с подписаното споразумение се поставя началото на изграждането на съвместни съоръжения на територията на войсковия район Кабиле. Предстои да бъдат разработени допълнителни технически договорености и анекси с цел неговото пълно прилагане.  

От 2022 година Италия командва бойната група на НАТО у нас, която беше създадена след старта на войната в Украйна. Плановете са в Кабиле да има при нужда над 3000 души за защита на източния фланг на НАТО.  

За строителството се говори от почти година, а от ресорното министерство посочиха, че става въпрос само за съоръжения за битово настаняване, подготовка и спортни такива. Не се предвижда съхраняване на бойни припаси и опасни материали.  

Кабиле е много близо до военното летище "Безмер" и цивилното "Сарафово", близо е и до полигона в Ново село.  

През лятото, при посещението си у нас, председателят на Военния комитет на НАТО адмирал Джузепе Каво Драгоне оцени ролята на многонационалната бойна група. Русия пък определи изграждането на базата като милитаризиране на източния фланг, предаде БНР.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Френският парламент одобри специален закон за временно финансиране на държавата
Дата: 24/12, 15:54

Певецът Бари Манилоу е диагностициран с рак
Дата: 24/12, 15:39

1300 години затвор за лидер на група, заклеймена от Тръмп като терористична
Дата: 24/12, 15:301 Коментар

Включиха шести блок на АЕЦ „Козлодуй” в електроенергийната система
Дата: 24/12, 15:19

Изгорелите пари при пожар в банков клон в Горна Оряховица са застраховани
Дата: 24/12, 15:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия