Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Тв
След толкова много коментари за бюджета по студиата, хората са разбрали само едно нещо. Има противопоставяне на сектор „издръжка“, за който отговаря държавата, и частния сектор, който трябва да осигури финансирането, за да се случи това, което държавния бюджет предлага. Така започна коментара си по актуалната тема Зафир Зарков.
Според него този бюджет е политика на невъзможното, а не на желанието, защото все пак трябва да си даваме сметка, че в момента има четири политически сили, всяка от които е със своите желания. Именно поради това не се получава може би и най-добрата консистенция на държавен бюджет.
От друга страна обаче според Зарков има и нещо друго, което все пак е свързано със страховете на хората с предстоящото влизане в еврото, които за него са необосвании. Безспорното е, че и политиците по някакъв начин се опитвали допълнително да гарантират спокойствие в обществото, или поне там, където могат.
Този проектбюджет облагодетелства синдикатите и неслучайно те отсъстваха в началото на срещата с работодателите. Именно, защото по някакъв начин интересите на синдикатите са по-добре защитени в този бюджет, отколкото на работодателите, категоричен бе по Нова Тв предприемачът.
Зарков обаче силно се надява, че тази тенденция няма да продължи, защото предвид тези 3% дефицит, всички са наясно, че ако продължаваме по този начин, сценарият е един и ние го виждаме в съседите около нас.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 21/01, 00:50
Арсенал спечели с 3:1 гостуването си на Интер в ШЛ
Дата: 21/01, 00:45
Жена осъди на 18 хиляди лева Община Шумен заради падане на заледена улица
Дата: 21/01, 00:30
Заради обилни валежи и силен вятър затварят в сряда всички училища в Атина
Дата: 21/01, 00:00