Снимка: Пиксабей
Общо 91 затворници в Англия и Уелс са били освободени по погрешка между април и октомври тази година, по последни данни на Министерството на правосъдието.
Данните за Англия и Уелс бяха публикувани, след като правителството стана обект на сериозни критики заради случайни освобождавания след редица нашумели случаи през последните седмици, посочва БНР.
Министърът на правосъдието Дейвид Лами заяви пред депутатите, че бройката е "симптоматична за затворническата система под ужасяващо напрежение“, изтъквайки, че лейбъристкото правителство е наследило "кризата“ от консерваторите.
Но министърът на правосъдието в сянка Робърт Дженрик заяви, че причината отчасти е "объркването, създадено от неуспешната схема за предсрочно освобождаване на лейбъристите“, която беше въведена, за да се облекчи пренаселеността на затворите.
Дейвид Лами също потвърди в парламента, че трима от погрешно освободените затворници продължават да са на свобода. Двама са били освободени през август и декември миналата година, а третият през юни тази година. Единият е чуждестранен гражданин.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15
Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар
Мъж е с изгаряния по ръцете и лицето след пожар от цигара в автомобил
Дата: 09/05, 09:00