Снимка: Пиксабей
Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха пред БТА от Планинска спасителна служба на Българския Червен кръст (БЧК). Облачно е, като температурите са около 0 градуса.
В Пирин видимостта е намалена, вали по-обилно сняг, а в по-ниските планински части вали дъжд и сняг. В Стара планина, на връх Ботев, има ураганен вятър, допълниха от ПСС.
Няма регистрирани инциденти в планината през последното денонощие.
Според прогнозата за времето на НИМХ минималните температури в повечето места днес ще бъдат между минус 1 и 4 градуса. През деня застудяването ще продължи и температурите към 14:00 часа ще бъдат от минус 4 в северозападните райони до 5–7 градуса в югоизточните. За София температурата ще бъде със слаб денонощен ход от нула до 2 градуса. При жълт и оранжев код хората трябва да внимават с дейностите на открито, като трябва да се имат предвид възможни заледявания. При оранжев код може да има смущения на наземния, релсовия и въздушния транспорт, информират от НИМХ.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ДБ апелира за създаване на "армия" от защитници на изборите
Дата: 05/01, 22:02
9 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“ през януари и февруари
Дата: 05/01, 22:00
Собственикът на бара в Кран Монтана е познат на френската правосъдна система
Дата: 05/01, 21:53
Едва 33% от американците одобряват удара на САЩ срещу Венецуела
Дата: 05/01, 21:45
Ердоган към Тръмп: Венецуела не бива да бъде дестабилизирана
Дата: 05/01, 21:36