Кадър Youtube
Руската Федерална служба за сигурност съобщи, че е осуетила украински заговор за убийството на неназован високопоставен руски държавен служител по време на посещението му на московско гробище, предава БНР.
Служителите на ФСБ са задържали трима души за подготовката на атентата - двама руснаци и мигрант от централноазиатска държава. Според плана е трябвало да се осъществи взрив до гроба на близки на висш руски чиновник, чиято длъжност не се уточнява, с помощта на видеокамера, скрита във ваза с цветя.
От пресцентъра на ФСБ съобщиха, че ударът е бил планиран от украинските спецслужби, които контактували с наемниците в приложенията WhatsApp и Signal. Оттам предупреждават, че Украйна "подготвя аналогични престъпления и в други руски региони".
Междувременно руското министерство на обраната съобщи, че силите му за противовъздушна отбрана са свалили или прехванали 216 украински дрона тази нощ. Свалени са били 66 дрона над южната Краснодарска област, където по-рано са били атакувани петролен склад и пристанище.
Губернаторът на Саратовска област съобщи, че при нападенията с безпилотни апарати е била увредена гражданска инфраструктура, а ръководителят на Волгоградска област - че противовъздушната отбрана е отблъснала нощна атака с дронове срещу енергийна инфраструктура.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гечев: Внесохме законопроекти против неоправданите цени в магазините
Дата: 11/05, 15:19
Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13
Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09
Времето във Варна във вторник: До 23 градуса и гръмотевици
Дата: 11/05, 15:03
Премиерът Радев назначи двама заместник-министри на финансите
Дата: 11/05, 14:59