Снимка ТУ-Варна
Варненски студент показа умения в настолна логическа игра.
През уикенда се проведе Национален университетски шампионат по шахмат в София. Турнирът бе лично-отборен, т.е. има индивидуално и отборно класиране. Общо 56 студента от 4 националности в 8 университета стартираха, а 49 завършиха надпреварата,13 от които жени.
Състезанието се проведе по "Швейцарска система" в 7 кръга. Олександр Кужилний от ТУ-Варна завърши с 5 победи и две ремита и общо 6 точки, което му беше достатъчно за титлата, пише chernomore.bg.
Другите представители на университета от морската столица завършиха съответно - Божидар Желязков с 4 точки, Костянтин Куклин с 3 точки, Павел Струпчански с 1,5 точки и Ева Маринова с 1.5 точки.
В отборното класиране, ТУ Варна зае 4 място. Но Шампиони са НСА, втори ТУ София, а трети УНСС.
На отборния шампионат миналата учебна година, Кужилний отново завърши без загуба, а ТУ Варна остана 5-ти в класирането.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Министър Кирилов разпореди проверка на случай с изтекли кадри от гинекологичен кабинет в София
Дата: 04/02, 17:31
30 млн. евро са вкарани в обращение чрез магазините на Lidl
Дата: 04/02, 17:30
АЕЦ "Козлодуй" ще внася от Русия продукти от желязо и стомана
Дата: 04/02, 17:171 Коментар
Проверяват пространствата около училищата и детските градини във варненския район "Одесос"
Дата: 04/02, 17:12
Италия: Предотвратихме руски кибератаки срещу Зимните олимпийски игри
Дата: 04/02, 17:02