Дават карти за пенсионерите по 1 евро


Дата: 13/12, 16:55

Кадър Община Хасково

Да бъде въведена месечна карта за обществения транспорт на стойност 1 евро за пенсионери за всички градски линии и безплатно пътуване за учащи от началото на новата година ще предложи кметът на община Хасково Станислав Дечев, съобщиха от пресслужбата на местната администрация. 

В новия ценови план ще се запази стойността на билет в градския транспорт, която от 1 януари 2026 година ще бъде 50 евроцента. Абонаментната карта за всички линии остава на същата стойност както досега, и от 1 януари ще е 15 евро. Ще бъде въведена новата абонаментна карта „Стигни до работа“. Тя ще е месечна и по определен маршрут, на цена от 7,50 евро.

Картите за деца с увреждания и придружител, както и тези за военноинвалиди остават безплатни за всички линии. 

От пресцентъра на Общината уточниха, че предложенията са разработени съвместно с управата на общинското дружество „Тролейбусен транспорт“ и са част от политиката на Общината за подобряване условията на обществения транспорт, свързана със стимулиране на населението за по-масовото му използване, а също и със социална насоченост към младите хора и семействата с децата и са обвързани с усилията на местната администрация за чиста градска среда.

Оттам съобщиха още, че предстои да се разработи и през следващата година ще бъде въведено приложение за мобилни телефони за градския транспорт, ще бъдат обновени градските спирки, на които ще бъдат монтирани интерактивни информационни табели за проследяване движението на автобусите в реално време.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Социалният антрополог Харалан Александров: Униформата на президента му е тясна
Дата: 16/12, 06:00

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 16/12, 05:50

КУБ Корпорация не намалява темпото и строи обекти в чужбина успоредно с работата във Варна
Дата: 16/12, 05:40

Влогърът Десислава Иванова: Ако излезе Радев със същите си виждания в момента, не бих гласувала за него
Дата: 16/12, 05:001 Коментар

Променливо време във вторник
Дата: 16/12, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия