КТ "Подкрепа" - Варна: Държавата не може да функционира без стабилна администрация


20/11/2025, 12:25

снимка: КТ "Подкрепа", архив

Днес административните служители от Националния статистически институт във Варна излизат на символичен протест с искане за достойно увеличение на работната заплата. Те са готови и на ефективни протести, ако не бъдат предприети мерки за изпълнение на исканията им. Това каза Васил Василев, председател на СРС КТ "Подкрепа"- Варна, цитиран от Радио Варна.

Без стабилна администрация държавата не може да функционира, категоричен е Василев. Той посочи, че е погрешно схващането, че администрацията изсмуква бюджета. Василев посочи, че трябва да се направи разграничение между висшите ръководители на държавните структури с високи бонуси и работещите на по-ниските етажи, които по думите му получават "мизерни заплати".

Василев посочи, че ще се борят за увеличение от 13,5% на възнагражденията.

Синдикалистите настояват да се преустанови публичния натиск. Василев изрази надежда нагласата на хората да се промени и да се прекрати с поставянето на етикети за служителите от рода на "чантаджии" и хрантутници.

Всяка една държавна политика се извършва с помощта на работещите пчелички от администрацията, категоричен е синдикалистът.

Протестът във Варна е насрочен за 12,30 часа днес пред Териториалното статистическо бюро - Североизток.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37

Спартак спечели важни три точки в борбата си за оставане в Първа лига
Дата: 10/05, 16:33

17-годишните „моряци“ победиха ЦСКА 1948 в Елитната група
Дата: 10/05, 16:23

Илин Димитров възложи проверка на Министерството на туризма
Дата: 10/05, 16:20

Бъчварова: Логично е да се мисли за номиниране на Гюров за президент
Дата: 10/05, 16:15

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия