Илюстрация Булфото, архив
Повече от десет мазета и дворове на къщи са наводнени в петричкото село Рупите, съобщи за БТА кметът Димитър Господинов. Вчера през деня и през цялата нощ в община Петрич паднаха значително количество валежи. По данни от метеорологична станция, базирана в града, за последното денонощие са паднали 50 литра на квадратен метър дъжд. Над 30 литра на квадратен метър е падналият дъжд само за времето от 20:00 до 21:00 часа. Освен дъжд, в града имаше градушка, както и сериозна гръмотевична активност.
По думите на кмета на селото най-много щети са нанесени в домове на улиците "Христо Ботев", "Пирин", "Петра", "Беласица", "Георги Бенковски". На места семейства са се опитвали да оформят диги, за да не стигне водата до къщата им, но не са успели да избегнат наводнение. По-сериозни са щетите в пет от къщите, другите са засегнати по-малко, уточни Димитър Господинов.
Според него една от причините за нанесените щети е, че шахтите за отводняване в населеното място са малко. "Водата се събира само в долния край на селото, което прави невъзможно поемането на такова количество дъжд. С природата не можем да се борим", коментира кметът на Рупите. Засегнатите от проливния дъжд къщи са отводняват.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кабинетът "Радев" откри денонощна линия за сигнали за корупция и злоупотреба с власт
Дата: 01/07, 10:30
Експерт: 200 хиляди избиратели на ГЕРБ от 2024 г. са преминали към Радев
Дата: 01/07, 10:24
Гасиха два пожара, причинени от късо съединение в електропреносната мрежа
Дата: 01/07, 10:21
НАСА иска да изпрати футболна топка на Луната
Дата: 01/07, 10:17
Проф. Христова: За да се предпазите от бактерията "човекоядец", не влизайте в морето с наранявания и пресни татуировки
Дата: 01/07, 10:08