снимка: Булфото
Общинската избирателна комисия във Варна ще заседава по три сигнала за прекратяване на правомощията на кмета Благомир Коцев, който беше арестуван на 8 юли и все още е в ареста.
Заседанието на Комисията беше свикано след края на работния ден в петък и предизвика острата политическа реакция на ПП-ДБ. Те обвиниха ГЕРБ, че търсят служебна победа при евентуални нови избори, допълва БНТ. Последва отговор от партията на Бойко Борисов, откъдето заявиха, че техните представители в ОИК няма да подкрепят отстраняването на Коцев. Междувременно от комисията опровергаха твърденията, че заседанието им е свикано незаконно.
Предстои в четвъртък отново да се гледа мярката за неотклонение на Коцев, но този път във Варненския окръжен съд, след като делото беше прехвалено от София във Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бившият служебен премиер Стефан Янев: Българите не се интересуват от технологията на изборите
Дата: 16/01, 06:00
5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 16/01, 05:50
Лидл България в топ 3 на работодателите в страната
Дата: 16/01, 05:20
Международният анализатор Мирослав Попов: По случая на Гренландия американският президент ще бъде леко разочарован
Дата: 16/01, 05:00