Днес ОИК във Варна заседава по случая с варненския кмет


Дата: 23/11, 08:50

снимка: Булфото

Общинската избирателна комисия във Варна ще заседава по три сигнала за прекратяване на правомощията на кмета Благомир Коцев, който беше арестуван на 8 юли и все още е в ареста.

Заседанието на Комисията беше свикано след края на работния ден в петък и предизвика острата политическа реакция на ПП-ДБ. Те обвиниха ГЕРБ, че търсят служебна победа при евентуални нови избори, допълва БНТ. Последва отговор от партията на Бойко Борисов, откъдето заявиха, че техните представители в ОИК няма да подкрепят отстраняването на Коцев. Междувременно от комисията опровергаха твърденията, че заседанието им е свикано незаконно.

Предстои в четвъртък отново да се гледа мярката за неотклонение на Коцев, но този път във Варненския окръжен съд, след като делото беше прехвалено от София във Варна.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Изключват хипотезата за саботаж при жп катастрофата в Андалусия
Дата: 20/01, 18:56

21-годишен младеж си плати сметката за вода с фалшиви 100 евро
Дата: 20/01, 18:44

Социолог: Партията на Радев може да се казва „Нашата България“
Дата: 20/01, 18:42

Питат здравното министерство за забавени пари за МБАЛ „Св. Анна“ във Варна
Дата: 20/01, 18:29

КС образува дело по искане на Апелативен съд - Варна, свързано с изпълняващия функциите главен прокурор
Дата: 20/01, 18:22

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия