Снимка: Булфото, архив
Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите „Чалънджър 100“ в Мая (Португалия) с награден фонд 145 250 евро.
Донски победи номер 12 в схемата на пресявките Луис Веселс (Германия) със 7:6(4), 6:0 за 70 минути на корта, предаде БНР.
Българинът поведе с 4:1, но Веселс успя да изравни 5:5 и се стигна до тайбрек. В него Донски изоставаше с 3:4, но спечели четири поредни разигравания за 7:4, след което взе и следващите шест поредни гейма, за да стигне до успеха.
В спор за място в основната схема той ще играе по всяка вероятно с номер 5 Андрей Мартин (Словакия).
Донски е заявен и в надпреварата на двойки. Националът и Тиаго Перейра (Португалия) ще започнат с мач срещу Давид Поляк (Чехия) и Давид Вега Ернандес (Испания).
Още един българин ще стартира в турнира. Адриан Андреев ще започне от основната схема на сингъл и в първия кръг ще срещне Пол Мартин Тифон (Испания).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Цените на млечните продукти от малките фермери са по-ниски от тези в големите търговски вериги
Дата: 07/03, 10:28
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 07/03, 10:20
"Ивайло Калушев" във Фейсбук: На 13 март излизаме на улицата
Дата: 07/03, 10:19
Задържаха 17-годишен за нарязаните гуми на 14 коли във варненския квартал "Трошево"
Дата: 07/03, 10:121 Коментар
Иван Христов: С Андрей се разделихме, обявявам го тук за първи път
Дата: 07/03, 10:12