Върнаха делото срещу двамата полицаи от Казанлък, обвинени в умишлено убийство


25/11/2025, 18:46

Снимка: Пиксабей

Апелативният съд в Пловдив потвърди определението на Окръжния съд в Стара Загора, с което делото срещу двама полицаи от Районно управление - Казанлък, обвинени за смъртта на мъж, е върнато на прокурора за отстраняване на съществени нарушения на процесуалните правила. Това съобщиха от институцията. 

Пловдивският апелативен съд е установил, че в хода на досъдебното производство е допуснато съществено нарушение на правата на подсъдимите, което не е констатирано от първостепенния съд. И двамата първоначално са били разпитани като свидетели, а на разпитите им са присъствали двама упълномощени от тях адвокати. След привличането им като обвиняеми двамата са избрали като своя защитна теза всеки да твърди, че ударите е нанасял само другият обвиняем. 

Това противоречие в обясненията води до извод, че интересите им са противоречиви, посочват от съда. От това следва, че по силата на закона адвокатите, които са консултирали и двамата и са им давали съвети, не могат да участват като защитници на когото и да е от обвиняемите. И двамата адвокати, присъствали при разпитите им като свидетели, са участвали като защитници на един от тях в хода на цялото досъдебно производство и в разпоредителното заседание пред Окръжния съд. Тъй като защитниците не са се отвели сами, което са били длъжни да сторят, Апелативният съд указа на прокурора да ги отведе и извършените с тяхно участие действия да бъдат прeповторени.

По тази причина Апелативният съд не е уважил депозирания по делото протест, като определението е окончателно. От съда напомнят, че обвиняемият се счита за невинен до завършване на наказателното производство с влязла в сила присъда.

Полицейските служители Борис Тодоров и Димитър Иванов са привлечени към наказателна отговорност за това, че на 26 февруари в Казанлък, в съучастие умишлено умъртвили 47-годишния Даниел Кискинов, като убийството е извършено от полицейски орган при изпълнение на службата и по особено мъчителен начин и с особена жестокост. 

Случаят предизвика поредица от протести в Казанлък с искане за справедлив процес и срещу полицейския произвол. 

В началото на септември т.г. двамата полицаи бяха предадени на съд, а на 24 октомври петчленен състав на Окръжен съд Стара Загора с председател съдия Татяна Гьонева прекрати досъдебното производство и върна делото на прокуратурата.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 21:10

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 21:10

Никола Стоянов: Мерките срещу високите цени могат да проработят
Дата: 11/05, 21:03

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 21:00

Новото мнозинство забранява със закон Чолаков и Сарафов да са в бъдещия ВСС
Дата: 11/05, 20:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия