кадър: БНТ,архив
Кристиано Роналдо ще може да вземе участие още в първия мач на Португалия на Световното първенство, след като беше наказан за само един двубой за червения си картон срещу Ейре наскоро.
Дисциплинарната комисия на ФИФА санкционира капитана на “мореплавателите” с лишаване от състезателни права за три срещи, но за две от тях наказанието е условно. Междувременно Роналдо вече изтърпя санкцията си при 9:1 срещу Армения, припомня Спортал.
40-годишният нападател беше изгонен в световната квалификация срещу ирландците в Дъблин, след като удари без топка Дара О’Шей. Прогнозите наистина бяха за три мача наказание, но не и някои от тях да бъдат условни. Това щеше да означава, че CR7 отпада за първите два двубоя на португалците на Мондиала.
Условните два мача ще станат ефективни, ако през следващата година Кристиано направи ново сходно провинение.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тарас Качка: Украйна се нуждае от 700 милиарда долара за армията си
Дата: 20/01, 17:16
Защо сънуваме: от древни вярвания до съвременна невронаука
Дата: 20/01, 17:10
Правната комисия продължава едва събра кворум, няма да гласува по промените в Изборния кодекс
Дата: 20/01, 17:09
Кузман Илиев: Цинично е, че Румен Радев ще използва регистрацията на "България може"
Дата: 20/01, 17:04
Съдът остави в ареста обвиняемите за обира на инкасо автомобил в Ихтиман
Дата: 20/01, 16:55