Кадър Youtube
Северномакедонският премиер Християн Мицкоски обвини нападнатия журналист Владимир Перев в инсценировка и самонараняване, предаде БГНЕС.
На 21-ви този месец в магазин в центъра на Скопие Перев бе нападнат пред свидетели. Нападението е регистрирано в полицията.
„Някой може да се намокри в дъжда навън и това да бъде представено като хибридна атака от страна на правителството, която застрашава интеграционния процес. Ако някой реши да се самонарани и това нещо го представи като атака, хибридна или не знам каква, това е друг въпрос“, каза той и добави: „Не очаквайте да получим червен килим и че няма да има измислици и инженеринг. Свикнали сме с тези неща. Между другото, вчера имах консултации и категорично отричам да е било извършено каквото и да е нападение срещу споменатото от вас лице“, каза още той.
По време на нападението срещу Перев са отправени и етнически заплахи и обидни думи за неговата българска принадлежност.
Българското Министерство на външните работи остро осъди поредната проява на агресия срещу местни българи и призова компетентните органи в Република Северна Македония да предприемат своевременни и ефективни мерки за разследване и наказание на извършителите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38
СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03